Ankara Dans Bale Müzik Plates
Müzik

Gitar

Evrensel müziğin çağdaş enstrümanlarından biri olarak kendisini tüm dünyaya kanıtlamış ve hemen herkesin beğenisini kazanmış olan gitar, pek çok eğitim otoritesi tarafından başlangıçta ideal olarak görülmekte, klasik gitar, elektro gitar, akustik gitar ve bas gitar olarak kendi içinde dallara ayrılmıştır. 

KLASİK GİTAR

Müziğin çağdaş enstrümanlarından biri olan ve tüm dünyaya İspanya'dan yayılan klasik gitar günümüzün modern müziğinde çok kullanılmasa da herkesin hayranlığını kazanmış bir çalgıdır.

AKUSTİK GİTAR

Ülkemizde çelik telli gitar, yaygın olarak akustik gitar olarak adlandırılmıştır. Batı ülkelerinde aslında çelik tel, naylon tel ayrımı yapılmaktadır.Naylon telli gitar ülkemizde klasik gitar olarak bilinmektedir. İki gitar şeklen benzemekle birlikte çalış teknikleri ve müzik türü olarak çok farklıdır. Klasik gitar parmakla, akustik gitar pena ile çalınır.Akustik gitar rock, blues, country, jazz türlerinde tercih edilirken, klasik gitar ise klasik ve flamenko gibi müzik türlerinde tercih edilir. Akustik gitar akorları öğrenmek ve şarkı söylemek için en çok tercih edilen gitar türüdür.

ELEKTRO GİTAR

Elektrogitar, sesleri manyetik vasıtası ile önce elektriğe çeviren sonra da bir anfi aracılığı ile tekrar sese dönüştüren ve bu sayede yüksek ses elde edilmesine olanak sağlayan bir gitar türüdür.

BAS GİTAR

Çağdaş müziğin değişmez unsurlarından biri olan bas gitar, pop, caz, blues, rock, metal gibi bir çok müzik türünde kullanılmaktadır. Genel olarak dört telli olan bass gitar ilk olarak 1950 yıllarında fender tarafından üretilmiştir. 

Gitar kursu programları seviyeye göre değişiklik göstermektedir. Gitar dersi öğretmenlerimizle birebir olup, çalışma saatleri öğretmenin ve öğrencinin uygun olduğu zamanlara göre ayarlanır.

bySANAT Dans Bale Pilates Müzik Merkezi Mahatma Gandi Cad. No: 26/1 GOP, Çankaya / Ankara, T: (312) 491 84 42, info@bysanat.com.tr
İşbu sitenin tüm hakları saklıdır. Web sitesi içerisindeki dökümanlar yazılar ve resimler kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz. © 2011
Web tasarım Web Tasarım