Ankara Dans Bale Müzik Plates
Pilates

Pilates

bySANAT'IN PİLATES PROGRAMI; 

PAZARTESİ - PERŞEMBE : 

18.30 - 19.30

19.30 - 20.30

 

PİLATES NEDİR?

J. H. Pilates'in "kontroloji" adını verdiği bu metod, değişik şekillerde kasların uzamasını ve aynı zamanda güç kazanmasını sağlar. Bedenin dengeli tutulmasına yardımcı olan ve omurgayı desteklemekte önemli işlevi olan temel kaslar üzerine yoğunlaşılan bir egzersiz programıdır. Bu egzersizlerin amacı karın ve sırt bölgelerini eşit oranda güçlendirip, vücudumuzun üst kısmında sağlam bir iskelet oluşturmaktır. Eklem ve kemikleri hayat boyu korumak için kas güçlendiren, esneten ve özellikle içsel karın kaslarının kuvvetlendirilmesi esasına dayanan bu sistem ile gelecekte omurgada veya belde oluşabilecek ağrı ve duruş bozukluklarına bağlı sakatlanmaları önlemektir. Bu metot vücudun merkezini kuvvetlendirerek kısa bir sürede omurganın dik bir duruş kazanmasını sağlar.Her harekete farklı nefes teknikleri eşlik etmektedir. Bu, güçlü bir çekirdek kası oluşturmaya ve vücut esnekliğini arttırmaya yardımcı olmaktadır. Bu metod ile beraber vücudunuz yaşınızdan bağımsız bir şekilde dinçleşir ve gençleşir. Pilates metodu vücudunuzun duruşunu düzeltir, koordinasyon kazandırır, solunumu düzenler ve dayanıklılık kazandırır. 10 DERSTE FARKLI HİSSEDECEK, 20 DERSTE FARKLI GÖRECEK, 30 DERSTE FARKLI BİR VÜCUDA SAHİP OLACAKSINIZ. 

KİMLER PİLATES YAPABİLİR?

Pilates her yaşa, cinsiyete ve bütün meslek gruplarına hitap eden bir antrenman formudur. Masa başı çalışanları ve gelişim yaşındaki çocuklar olmak üzere profesyonel dansçı ve sporcular açısından da son derece etkili bir metottur. Her 5 kişiden 1'i, yaşamının büyük bir bölümünü masa başında çalışarak geçirmek zorunda kalmaktadır. Omurganın düzgün kullanılmadığı duruş bozuklukları, vücut dengesinin bozuk olduğu yanlış oturuş pozisyonlarında uzun süre kalınması kaslarda gerilme, yorgunluk ve ağrılı kas spazmlarına neden olur. Bunun sonunda kişilerde kireçlenme, sırt ve bel ağrıları gibi kalıcı sorunlar ortaya çıkmaktadır. TÜM AVRUPA VE DÜNYA'DA PİLATES, BİR TEDAVİ METODU OLARAK UYGULANMAKTADIR. 

HANGİ HASTALIKLARA İYİ GELİR?

Skolyoz(omurga eğriliği), kemik erimesi, kifoz (kamburluk), lordoz (bel kavisi fazlalığı), bel ve sırt ağrıları gibi rahatsızlıklarda kısa sürede çok iyi sonuçlar verdiği kanıtlanmıştır. 

 

 

bySANAT Dans Bale Pilates Müzik Merkezi Mahatma Gandi Cad. No: 26/1 GOP, Çankaya / Ankara, T: (312) 491 84 42, info@bysanat.com.tr
İşbu sitenin tüm hakları saklıdır. Web sitesi içerisindeki dökümanlar yazılar ve resimler kaynak gösterilse dahi, izin alınmadan başka web sitelerine, ticari yayınlara aktarılamaz, kopyalanamaz. © 2011
Web tasarım Web Tasarım